O nás

Poradenská společnost Altlift vznikla v roce 2017, studiu kryptoměn, jejich popularizaci a především investicím do nich se ovšem věnujeme již od roku 2012. Od začátku vnímáme potenciál některých altcoinů, které mohou nabízet zajímavější příležitosti než Bitcoin. Dnes se náš rychle rostoucí tým skládá z analytiků, obchodníků a dalších profesionálů z České republiky i ze zahraničí.

Naše tváře

S kým budete v kontaktu

Ing. Mgr. Jakub Jedlinský Ph.D

CTO

Jakub se specializuje na fundamentální analýzu coinů a aplikačních projektů. Věnuje se testování fungování peněz pomocí konstrukce SFC modelů, což se naučil během výzkumné stáže na Kingston University London pod vedením Prof. Stevea Keena. Je jednatelem a CTO Altlift.

Andrea Benešová
Andrea Benešová, MSc.

COO

Andrea má bohaté profesní zkušenosti z oblasti financí a managementu procesů. Než se přidala k firmě, zastávala různé finanční a účetní role ve velkých firmách i start-upech. Tak získala zkušenosti z široké palety prostředí a systémů, které teď využívá v Altliftu.

Ing. František Kudrna

CFO

František se v oblasti kryptoměn pohybuje od počátku roku 2016.  Své dlouholeté zkušenosti z oblastí průmyslové automatizace a prostředí realit využívá k rozvoji společnosti Altlift, kde působí jako CFO.

Petr Klement
Petr Klement, MSc.

CMO

Petr v Altliftu řídí marketing a komunikaci. Jeho hlavní specializací je digitální marketing, v kryptoměnách se pohybuje od roku 2018. Kromě marketingu má profesní zkušenosti z oblasti obchodu a řízení projektů.

Ing. Martin Bok

Analytik, expert na tokenomiky

Martin do firmy nastoupil na pozici stážisty, ze které se velmi rychle vypracoval a stal se nepostradatelnou součástí týmu Altlift. V současné době se věnuje zejména analýzám a návrhům tokenomik pro klientské projekty.

Ing. Kareem Abdallah

Analytik, trader

Kareem se specializuje na technickou analýzu kryptoměn. Jeho znalost práce s daty, schopnost sledovat aktuální trendy a hluboký přesah do makroekonomie z něj dělají nepostradatelnou část trading týmu.

Ing. Kryštof Jelínek

Business development manager

Kryštofovou hlavní rolí v Altliftu je každodenní kontakt s klienty a rozvoj partnerství společnosti. Kromě toho má hluboké zkušenosti s blockchain gamingem, čehož využívá v rámci Blockgame DAO.

Proč spolupracovat s námi

Náš příběh v číslech

2012

12 let v oblasti kryptoměn

V kryptoměnách se pohybujeme od roku 2012. Byli jsme tedy u všech význačných událostí v oboru a máme zkušenosti, ze kterých můžeme čerpat.

1 %

Nákup a prodej kryptoměn

Kryptoměny pro Vás dokážeme směnit s přirážkou pouze 1 % nad burzu Kraken (při obchodu v hodnotě alespoň 500 tisíc Kč).

10+

Spolupracujících partnerů

Spolupracujeme s předními tuzemskými i zahraničními odborníky v oblasti daní, marketingu, obchodu i IT vývoje.

Naše témata

  • Fundamentální analýza
  • Smysluplné altcoiny
  • Bezpečnost a podvody v kryptu
  • Makroekonomie, CBDC a kryptoaktiva
  • Proč svět potřebuje více měn
  • Aplikace DLT a blockchainu
  • Správa portfolia kryptoměn
  • DeFi
  • NFT, tokenizace a herní ekonomiky
  • Blockchain a realitní sektor
  • Vzdělávání v oblasti blockchainu a alternativních měn

Poslechněte si více o činnostech firmy Altlift od Jakuba Jedlinského, který na toto téma mluvil v lednu 2022 v Investičním podcastu Vojty Žižky a nově také v srpnu 2022 v rozhovoru pro kanál Investocka. Delší seznam rozhovorů a komentářů nejen Jakuba Jedlinského pro média najdete zde

Naše vize

V Altlift věříme, že svět potřebuje více různých měn, které by působily vedle sebe. Řada problémů a neefektivit vzniká proto, že se lidstvo snaží využívat jeden nástroj, aby plnil protichůdné funkce. Lidé jsou různí, mají různé potřeby, a proto potřebují různé nástroje.

Příkladem je situace, kterou nazýváme Alešovo dilema. Aleš Janda, odborník na trasování kryptoměn, který je dnes expertem společnosti Chainalysis, během společné cesty na přednášku v Olomouci rozvedl otázku: „Mám v peněžence 1000 Kč, ale Vy rozhodujete o tom, jestli ji spálím nebo utratím. Co uděláte?“. Osobně bychom nechali Aleše tisícikorunu utratit, aby se peníze dostaly do ekonomiky a zprostředkovaně jejich část možná až do naší kapsy. Aleš by ji na našem místě nechal spálit. Předpokládá, že by se snížila suma peněz v oběhu, a tak by relativně vzrostla hodnota všech ostatních peněz, tedy i těch našich. Dilema spočívá v tom, jestli upřednostňujeme zájmy rentiérů, kteří mají naspořeno v penězích, nebo zájmy podnikatelů, kteří nabízejí výrobky a služby a potřebují tedy koupěschopnou poptávku. Zájmy obou skupin jsou oprávněné. Pokud ale používají stejné peníze, pak jsou i navzájem protichůdné.

Zaměřujeme se na fundamentální analýzu coinů. Identifikujeme potřeby různých skupin lidí a potom hledáme kryptoměnové projekty, které jsou vytvořené přímo pro ně. Nelze optimalizovat jednu měnu, tak aby odpovídala všem potřebám, stejně jako nelze doplout do žádného přístavu, pokud se snažíme doplout do všech zároveň. Nejsme tedy bitcoinoví maximalisté, a to přesto, že souhlasíme, že Bitcoin je nejlepší a nejdůležitější kryptoměna. Má v našem portfoliu ústřední místo. Bitcoin je nejrobustnější uchovatel hodnoty na světě a věříme, že se stane rezervní měnou. Ovšem právě proto, že Bitcoin vyniká v tomto ohledu, tak mu bude ujíždět vlak při plnění jiných potřeb. Zde je prostor pro altcoiny, podle kterých jsme si zvolili i název firmy.

Drtivá většina z tisíců různých altcoinů nemá naprosto žádnou fundamentální hodnotu a dříve nebo později zaniknou. Relevantních projektů je na trhu spíše málo, o to víc nás fascinuje takové projekty úspěšně odhalovat.

Nedíváme se primárně na rychlé a pomíjivé zhodnocení coinů, které jsou zrovna trendy, avšak druhý den může prasknout spekulativní bublina a jejich cena se propadne o desítky procent. Nesnažíme se zvyšovat riziko na i bez toho značně rizikovém a volatilním trhu. Jsme přesvědčeni o revoluční přidané hodnotě distribuovaných technologií a připravujeme se na realitu, ve které bude většina existujících aktiv tokenizovaná.

V blízké budoucnosti bude každý moci i s malým kapitálem pohodlně, rychle, bezpečně a bez prostředníků investovat do projektů, ve kterých vidí potenciál, které mu dávají smysl. Stejně pohodlně a okamžitě bude pak moci majetkové (security) tokeny těchto projektů prodat na sekundárním trhu tak, jako dnes obchodujeme kryptoměny. Jádrem trhu kryptoměn pak nebudou samotné měny, ale podíly na hodnotných statcích, jako jsou nemovitosti, akcie, dluhopisy, umění, poukázky na zboží a služby, komodity, utility, ale také třeba sponzoring zvířat v zoo nebo sportovní kluby či hudební skupiny.

Fanoušek kapely jí vyjádří podporu nákupem fan tokenu v aplikaci v mobilním telefonu. Tím skupině přispěje např. na nahrání nového alba. Automaticky, plynule (nikoli jen jednou ročně) mu pak bude díky důmyslnému systému smart contractů v měně podle vlastní volby chodit podíl na příjmech z prodané hudby nebo z koncertů. Stejným způsobem může jít investor po ulici, a pokud se mu líbí pozemek nebo budova, obrátí na ni smartphone a okamžitě se dozví, zda není na trhu virtuální podíl na jejím vlastnictví. Tímto podílem nebo jeho částí pak může kdykoli zaplatit i v restauraci. Decentralizovaná směnárna zajistí, že provozovatel této restaurace obdrží bitcoin nebo třeba českou korunu, jednoduše měnu podle vlastního výběru. Investor nemusí nic řešit. Rozhoduje se o tom, v čem chce uchovávat hodnotu, likvidita je zajištěna. Podobně si může koupit podíl na uměleckém díle, na obrazu, který se mu v restauraci zalíbí. Nejenom, že si kupuje pocit spojený s příjemným zážitkem, ale především také spekuluje na růst jeho ceny. Nakupování akcií bude stejně snadné jako nakupování na Amazonu. Pokud si dnes na facebooku přečteme o zajímavém novém podnikatelském projektu, většina z nás může pouze snít o tom, že sami jednou budeme zkoušet měnit svět. V tokenizovaném světě se ale můžeme na takovém projektu i malou částkou rozumně podílet.

Tyto věci lze do jisté míry provádět již dnes. Vývoj DLT směřuje k tomu, že se naše vize naplní dříve, než si většina lidí umí představit. Do portfolia tedy zařazujeme především kryptoměny, jejichž pojetí dává smysl pro takový svět, které pro něj nyní budují infrastrukturu. Tyto kryptoměny jsou novou kategorií firem, jejichž hodnota (a v případě rozumně nastaveného coinu i hodnota tohoto coinu) bude dramaticky stoupat tak, jako v minulých dvou dekádách stoupala hodnota akcií tehdy revolučních společností jako Google, Amazon, Netflix nebo Uber.

Za nejdůležitější přínos kryptoměn považujeme fakt, že umožňují vytvářet a testovat alternativní způsoby rozhodování ve společnosti. Satoshi Nakamoto prokázal, že jeho konsenzuální mechanismus těžby vede ke stabilnímu systému, kde se ekonomicky nevyplatí podvádět. V politické sféře se dějí zarážející a zlověstné věci. Právě v době rostoucí moci vlád a nadnárodních korporací, lockdownů, omezování svobody slova, populismu a sílící skepse vůči zastupitelské demokracii je třeba hledat alternativy centralizované moci redukující práva a svobody jednotlivců. Zatímco část lidí volá po autoritativních vůdcích, kryptoměny nabízejí decentralizované paralelní struktury. Alternativu a svobodný prostor místo ničení stávajících institucí. Různé DeFi systémy a konsensuální mechanismy kryptoprojektů nabízejí vlastně prostředí pro testování možností tzv. tekuté governance, liquid democracy. Zatím zdaleka není jasné, které z těchto metod rozhodování jsou udržitelné. Ale díky tomu, že vlády a centrální banky pokračují a budou pokračovat v absurdním tempu emise nových fiat peněz, do kryptoměn přitékají další investice. Lidé testují tato nová řešení a dělají to upřímně, protože hlasují vlastními penězi. Díky expanzivní monetární politice tak máme příležitost podílet se na něčem zásadním. Získáváme časové okno testovat, která řešení jsou smysluplná, a navíc na tom vydělávat peníze. Ano, proběhlo několik zdravých korekcí a proběhnou další, ale stále jsme v bullrunu a dokud tento pramen nových peněz neustane, což bude zřejmě trvat nejméně do konce covidové krize, tak nemáme o růst cen příliš obavy. Inflace se ostatně začíná projevovat podle aktuálních ekonomických dat už i na spotřebním koši.